Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Líšeň

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Líšni a kandidátech ČSSD za Brno-Líšeň.

 


 

Dialogem k bezpečnosti

Po 13.09.2010 00:00

Do komunálních voleb v roce 2010 jde líšeňská sociální demokracie s heslem "Měníme Líšeň - klíčem je dialog". ČSSD Brno-Líšeň tím dává jasně najevo, že pro samosprávu městské části musí být důležité především názory a potřeby občanů žijících v Líšni a to jak v sídlišti, tak ve staré zástavbě.

Zástupci líšeňské ČSSD rozeslali všem obyvatelům Líšně dotazník ve formě pohlednice s tím, aby se mohli zapojit do dění v naší městské části. "Z odpovědí občanů vyplynulo, že palčivým problémem je bezpečnost a veřejný pořádek" uvedl kandidát do zastupitelstva městské části za ČSSD Jozef Sedláček.

Líšeň bude hlídat víc strážníků

ČSSD Líšeň, ve spolupráci s primátorem Romanem Onderkou, hledá řešení narůstajícího počtu stížností na nedodržování veřejného pořádku. Líšeň dnes spadá do revíru městské policie Východ, služebna je na sousedních Vinohradech a musí zabezpečit pořádek ještě v Židenicích, Juliánově a části Lesné. Nápad trestné činnosti či nedodržování obecně závazných vyhlášek je v Líšni ve srovnání s podobnými městskými částmi vyšší.

?Máme dvě možnosti, jak situaci řešit. Po dohodě s Romanem Onderkou zvýšíme počet strážníků hlídkujících v ulicích Líšně a zároveň bude záměrem líšeňské radnice rozšířit kamerový systém?, dodal Jozef Sedláček.

Kdyby přijatá opatření nestačila k zabezpečení veřejného pořádku v Líšni, bude městská část připravena poskytnout nebytové prostory pro samostatnou služebnu Městské policie Brno. Na ulici Ondráčkova dříve byla služebna Policie ČR. Po menších stavebních úpravách jsme schopni tyto prostory, které stále disponují i celou, poskytnout pro tyto účely.