Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Líšeň

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Líšni a kandidátech ČSSD za Brno-Líšeň.

 


 

Dokončení rekonstrukce polikliniky Horníkova

Út 15.04.2014 09:05

Dokončení rekonstrukce polikliniky Horníkova

Klikněte pro zvětšení obrázku.

ČSSD Brno - Líšeň splnila další volební slib. Rekonstrukce polikliniky Horníkova za téměř 20 mil. Kč je hotová.

Dostupnost zdravotnické péče je specifickou hodnotou společenství, ve kterém žijeme, a má přímý vliv na kvalitu života obyvatel. V Líšni nemůžeme ovlivnit dostupnost ekonomickou či sociální, ale vytvořením vhodného zázemí dokážeme ovlivňovat geografickou dostupnost. A s ohledem na stárnutí populace, kdy mnohým hrozí snížení mobility, je žádoucí, aby se tím místní radnice zabývala. A proto jsme v roce 2011 založili Fond polikliniky Horníkova, do kterého jsme každý rok šetřili peníze na její opravu. Cíl byl jediný, zachovat místní dostupnost poměrně komplexní zdravotnické péče a zabránit černému scénáři, který předpovídal prodej budovy a zánik polikliniky.

Fond polikliniky Horníkova se nám dařilo postupně naplňovat a v těchto dnech jsme právě dokončili její rekonstrukci. Poliklinika v Líšni dostala po dvaceti letech novou tvář a bude i nadále sloužit líšeňským občanům.

Samotná realizace probíhala na dvě etapy, v celém objektu jsou vyměněna původní okna za nová plastová, celkovou rekonstrukcí prošla střecha včetně přilehlých teras, realizovalo se zateplení a nová fasáda, oprava schodišť a anglických dvorků.

V rámci revitalizace objektu dojde také k finančním úsporám na energiích a společně se ziskem z pronájmu chceme tyto peníze použít na obnovu interiéru polikliniky v následujících letech.

Jozef Sedláček   /ČSSD/

místostarosta MČ