Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Líšeň

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Líšni a kandidátech ČSSD za Brno-Líšeň.

 


 

Líšeň má dostatek míst v mateřských školách

Po 04.10.2010 00:00

V posledním období se výrazně zvýšila porodnost v Líšni, jelikož jsme chtěli vyjít vstříc požadavkům rodičů, vystal nám náročný problém. Řešením bylo nejen navýšení počtu míst ve stávajících předškolních zařízeních, ale i jejich technický stav. Proto jsme oslovili vedení města Brna s žádostí o finanční pomoc. Setkali jsme se s velkým pochopením, a proto bylo možné opravit fungující mateřské školky, navýšit v každé z nich kapacitu o pět míst a zároveň otevřít novou bezbariérovou školku na ulici Poláčkova.

Rekonstrukce veškerých mateřských škol si vyžádala celkovou investici ve výši cca 45 mil. korun. Finanční podporu nám poskytlo jak město Brno, tak Jihomoravský kraj.

Během posledních tří let se v Líšni podařilo navýšit kapacitu o více jak 150 míst. Nyní jsme schopni přijmout všechny děti, jejichž rodičům by hrozila ztráta zaměstnání, po uplynutí tříleté ochranné lhůty.

Se stejnou péčí se staráme i o budovy základních škol. Právě dokončujeme zateplování ZŠ Novolíšeňská. Tato akce je financována z fondů EU za finanční spoluúčasti města Brna.

Cena opravy je 32 mil.Kč. Obdobnou rekonstrukci projde v létě 2011 i ZŠ Masarova.

K úspěchům Líšně patří též příprava projektů, s kterými je možné se ucházet o finanční prostředky z Evropských fondů. Finanční prostředky získané od roku 2006 z těchto fondů činí cca 132 mil. Kč.

Vypracoval Košulič Václav
tel.: 606 734 821
email: kosulic@brno-lisen.cz