Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Líšeň

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Líšni a kandidátech ČSSD za Brno-Líšeň.

 


 

Líšeň sobě - jarmark líšeňských spolků a osobností

Po 02.05.2011 00:00

Líšeňská radnice ve spolupráci s Divadlem Líšeň a dalšími místními spolky pořádá ve dnech 20. - 22. května 2011 kulturní festival "Líšeň sobě".

Líšeň sobě nepřímo navazuje na 12 ročníků festivalů nezávislé kultury pořádaných od roku 1999 Divadlem Líšeň. Společným úsilím se tehdy zabránilo demolici místního Dělnického domu. Tato myšlenka již není aktuální, ale na jejím základě vznikl nový nápad - spojit co nejvíce aktivních spolků, souborů a osobností působících v Líšni a představit jejich tvorbu a práci.

Třídenní festival bude probíhat v zámecké zahradě, na Kostelíčku, v Sokolovně, v Dělnickém domě a na fotbalovém hřišti SK Líšeň. Rádi bychom tak odhalili v chystaném festivalu tvůrčí možnosti Líšně a pomohli budovat pozitivní vztah občanů k místu, kde žijí.

V sobotu večer se bude na "Dělňáku" konat Kulatý stůl, ke kterému jsou zváni občané, zástupci zdejších spolků a představitelé samosprávy. Chceme veřejně otevřít diskuzi nad problémy Líšně a společně hledat možnosti, jak kultivovat náš životní prostor.

Závěr by měl být současně i předznamenáním nového - vznikla myšlenka zviditelňování významných líšeňských míst prostřednictvím informativních tabulek. Tento "tabulkový cyklus" s doprovodným kulturním programem bude zahájen právě v rámci festivalu Líšeň sobě.

Břetislav Štefan, starosta MČ Brno-Líšeň