Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Líšeň

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Líšni a kandidátech ČSSD za Brno-Líšeň.

 


 

V líšeňské Rokli již začaly práce.

Út 26.08.2014 10:29

Líšeňská Rokle se promění ve slibovaný lesopark s volnočasovými aktivitami.

Před čtyřmi lety jsme představili projekt Líšeňské rokle. Její revitalizace byla po třiceti letech, kdy pustla, naprostou nutností. Lokalita jedinečná svou polohou lákala k mnohému. Jedni tu chtěli vystavět stadion, jiní golfové odpaliště, někteří dokonce zastavět. Přišli a prosadili jsme koncept "zelené Rokle“, který se nyní realizuje. Dosáhli jsme na finanční zdroje z EU a daří se nám vtisknout Rokli charakter klidové zeleně s volnočasovými aktivitami.

Administrace dotací je velmi náročná a Líšeň je jedna z mála městských částí, která se rozhodla pro samostatný postup. Nespoléhali jsme na pomoc a zpracování dotace od města Brna. To se ukázalo stěžejní a podařilo se nám zajistit třicet miliónů na revitalizaci zeleně, úpravu středové plochy, vybudování hřiště a sportoviště. V Rokli se nám daří udržet stávající aktivity, tedy skauting a skoky na kolech.

Za největší přínos revitalizace Rokle považuji to, že se podařilo území vtisknout „zelený“ charakter. Zabránili jsme všem nenechavcům Rokli zastavět způsobem, který sice hájí jejich zájmy, ale málo by sloužila nám Líšňákům. Věřím, že jedinečnost této lokality přispěje k její oblíbenosti, ale především jsem přesvědčen, že přispívá k dobré kvalitě života nás všech.

 

Břetislav Štefan /ČSSD/

starosta MČ Brno-Líšeň

 

Jistě lze namítnout, že jsou i jiné lokality, jako například Mariánské údolí. Musím však připomenout, že Mariánské údolí je plně v soukromých rukou a obecním majetkem je pouze cesta na levé straně.