Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Líšeň

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Líšni a kandidátech ČSSD za Brno-Líšeň.

 


 

V Líšni mohou voliči radnici koukat pod prsty

Út 05.02.2013 10:38

BRNO – Cestou zveřejňování veškerých projednávaných dokumentů se vydává radnice brněnské městské části Líšeň.

"Lidé tak mohou detailně sledovat vše, čím se zabýváme. Zveřejňováním podkladů k jednání zastupitelstva mají lidé nově možnost získat stejné materiály jako zastupitelé. Tyto informace pak umožní každému, kdo o to bude stát, zúčastnit se diskuse a tím pomoci nalézt řešení aktuálních problémů," uvedl k novince starosta Líšně Břetislav Štefan.

K transparentnosti radnice patří i možnost kdykoli zpětně nahlédnout, jak kdo hlasoval z jednotlivých zastupitelů. Pro občany, kteří se nemohou osobně účastnit, je pořizován audiovizuální záznam, který se během jednání elektronicky přenáší a zároveň se i archivuje pro veřejné použití. Přístupné jsou archivy materiálů z jednání zastupitelstva včetně důvodových zpráv a podobně.

"Některé materiály podléhají úpravám kvůli dodržení zákona na ochranu osobních údajů, ale to už považujeme spíše jen za technický detail," řekl Právu starosta. Radnice také vyvolává veřejnou elektronickou debatu k projednávané problematice a samozřejmostí jsou rovněž přístupné e-mailové kontakty na všechny zastupitele.

Zdroj: Právo (mutace jižní Morava, Vysočina); 4.2.2013