Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Líšeň

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Líšni a kandidátech ČSSD za Brno-Líšeň.

 


 

ZŠ Novolíšeňská – sportovní centrum pro všechny

Čt 16.01.2014 11:58

Město Brno připravuje další sportovní centrum, které bude sloužit nejenom školákům v ŽS Novolíšeňská, ale také široké veřejnosti. Jedním z důvodů akce je stáe větší poptávka po sportovním vyžití, obzvlášť v Líšni, která patří mezi největší městské části v Brně. Nabídka stávajících sportovišť je zde omezená, proto se realizací tohoto projektu zvýšá občanská vybavenost v této MČ.

Rada města schválila ve středu 15. ledna 2014 smlouvu o poskytnutí dotací ve výši 10,8 milionů korun z Regionálního operačního fondu NUTS 2. Přes dva miliony korun, přesně 2,3 mil. Kč, dofinancuje město ze svého rozpočtu.

Popis sportovního centra
Předmětem předkládaného projektu je rekonstrukce a modernizace sportovního areálu ZŠ Novolíšeňská v Brně. Projekt zahrnuje změnu povrchu futsalového hřiště včetně oplocení, změnu povrchu volejbalových kurtů včetně oplocení, výstavbu cvičebního sálu včetně sociálního zázemí a generální opravu šaten, sprch a WC.

Uskutečněním projektu dojde ke zkvalitnění a modernizaci materiálně-technického vybavení školy a k výraznému zlepšení a zdokonalení výuky tělesné výchovy a ke zkvalitnění nabídky využití volného času žáků v době mimo vyučování a zkvalitnění nabídky využití volného času široké veřejnosti.

Nositelem projektu v souladu s Metodikou implementace projektů (spolu)financovatelných z evropských fondů je MČ Brno-Líšeň.